13 Ağustos 2017 PazarSigma’nın resmi açıklamasında belirttiği durum CANON’un bazı modellerinde SIGMA değiştirilebilir lenslerin tam uyumlu olmadığı tespit edilmiş !.. Bu gövdeler EOS 6D Mark II, EOS 77D, EOS Rebel T7i(800D), EOS Rebel SL2(200D) ! Sigma yakında bu sorunu düzeltecek lens firmware’lerini yayınlayacaktır muhakkak. O zamana kadar şöyle bir çözümü de uyarısında bildirmiş…

Bu Canon gövdelere aşağıdaki Sigma lensler takıldığında ve bu kameralar üzerindeki “Objektif sapma düzeltme” işlevi Canlı Görünüm çekimi için “Etkinleştir” olarak ayarlandığında bir hata meydana gelecektir.
SIGMA’nın CANON için değiştirilebilir lensleri kullanırken lütfen kameraların “Objektif saptırma düzeltme” işlevini “Devre Dışı Bırakma” olarak ayarlayın.


[Ne Oluyor ?!]
EOS 6D Mark II, EOS 77D, EOS Rebel T7i ve EOS Rebel SL2’de aşağıda listelenen lensler kullanıldığında ve kameradaki “Objektif saptırma düzeltme” fonksiyonu Canlı Görünüm çekimi için “Etkinleştir” konumuna getirildiğinde bir hata meydana gelmektedir.
[Problem yapan lens modelleri]
SIGMA 30mm F1.4 DC HSM | Art
SIGMA 35mm F1.4 DG HSM | Art
SIGMA 30mm F1.4 EX DC HSM
SIGMA 50mm F1.4 EX DG HSM
SIGMA 85mm F1.4 EX DG HSM
[CANON kameralarında EOS montaj SIGMA lensleri kullanan müşteriler için Kullanım Uyarısı]
CANON için SIGMA objektiflerini kullanırken, kameranın “Objektif saptırma düzeltme” işlevinden “Çevresel aydınlatma düzeltme”, “Kromatik sapma düzeltme” desteklenmiyor. Bu nedenle, bu ayarları gövdeden “Devre Dışı Bırak” olarak ayarlamanızı öneririz.
Bu işlevler “Etkinleştir” olarak ayarlanırsa, merceklerin performansı doğru olmayabilir.
Daha fazla bilgi için lütfen en yakın yetkili SIGMA yan kuruluşu / distribütörü ile görüşün.
http://www.sigma-global.com/en/about/world-network/