29 Ekim 2016 Cumartesi

Forumlarda bunlara mı inanıyorsunuz ?!

https://c2.staticflickr.com/6/5452/30590404616_48e3222b60_o.jpg

TIKLA büyük gör-rahat oku - https://c2.staticflickr.com/6/5452/3059 ... 2b60_o.jpg

Önce diyor ki karşılaştırma JPEG'de. Yani ? Makinalar yazılımlarına göre işlemiş demek ama herhalde bunun ne demek olduğunu dahi bilmiyor. Bilse her makinanın jpeg moturunun beyaz ayarının birbiri ile aynı olmadığını bilir. Sonra m43'te 14-42 kit lensin APS-C'de 18-55'e denk olduğunu da hiç bilmiyor. Ha tamam burada test fotoğraflarını kit lenslerle çekmemişler ama çekerken demek ki örnek foto birbirine yakın olsun diye öyle ayarlamışlar çekim mesafesini. Bir sürü saçmalama sonra. Fotoğrafçıya gidip soracakmışız. Sanki her fotoğrafçı m43 sistemi almış-kullanmış, test etmiş, tecrübe etmiş !.. Kim ise bunlar şu inceleme sitelerindekinden çok daha iyi test ederler ve daha iyi bilirlermiş !

Devamında da
"Madeni para ile cekilen sitede pm2 yanlizca 5dmark2 den degil 5dmark3 dende ustun gozukuyor:)) fotografi eklemek istedim ama site izin vermedi.cep telefonundan ekran goruntusu aldım inan detay daha fazla gozukuyor. Bu sitenin hangi testine inanayim ben? Çok güldüm. "
Diyor... O ise bilenler bilir, DPreview orijinalini, makinadan çıkan ne ise onu RAW olarak indirmenize izin veriyor. Linkini de vereyim... RAW'da indirin bakın, exif bilgileri de var. Site hiçbir ekstra işlem yapmadan ham halini vermiş işte.
https://www.dpreview.com/reviews/studio ... eraCount=0

Yani al, indir, kendi gözlerinle gör diyor. Buna inanamıyorsan artık aklından şüphe et. "O kadar at gözlüğü takmışım ki asla bu gerçeği kabul edemiyorum" de falan kendi kendine. Çünki artık bilim/tıp böyle birisine fayda edemeyecek açıkca belli.